Różnice pomiędzy rasami

1.Alkohol

Zastanawialiście się, po co w Waszym osiedlu produkcja alkoholu? Nie, nie chodzi tu o oczywiste korzyści związane z poprawą samopoczucie osadników. Wręcz przeciwnie, podstawową funkcją wszelkich rodzajów alkoholu jest... zjednywanie łaski bogów! A dokładniej, wyprodukowany z wielkim trudem alkohol należy złożyć w ofierze w małej świątyni. Udobruchane bóstwo zapewne odwdzięcz się Wam, zasilając zapasy mana.

Każda rasa specjalizuje się w produkcji innego rodzaju alkoholu:

 RZYMIANIE

Rzymianie składają w ofierze wino produkowane w winnicach winogron. Rośliny te potrzebują dużo słońca, więc winnice należy lokalizować po nasłonecznej stronie wzgórz.

WIKINGOWIE

Wikingowie lubują się w miodzie pitnym, wytwarzanym ze zwykłego miodu pszczelego. Tego z kolei najlepiej poszukiwać w barciach.

MAJOWIE

Produkcja tequili podzielona jest na dwa etapy. Najpierw należy zatroszczyć się o owoce agawy, które następnie przenoszone są do gorzelni, gdzie po przetworzeniu powstaje tequili.

2.Wznoszenie budynków

Majowie wznoszą swoje budowle z kamienia podczas gdy Wikingiwie preferują chaty drewniane. Rzymianie znajdują się gdzieś po środku, zużywając poruwno desek i kamienia.

3. Specjalne jednostki wojskowe

Każda rasa posiada charakterystyzne dla siebie jednostki wojskowe.

Walczący w szeregach Wikingów Wojownik z toporem zadaje wrogom ogromne obrażenia, lecz często zapomona przy tym o własnym bezpieczeństwie i szybko ginie pod nawałą ciosów.

Rzymska jednostka specjalna nie potrafi wprawdzie walczyć, ale może uzdrawiać żołnieży na polu bitwy.

Wojownik z dmuchawą Majów atakuje wrogów zatrutymi strzałami, paraliżując ich na kilka chwil i czyniąc bezbronnymi wobec ataków waszych wojsk.

4. Pojazdy

Wszystkie trzy rasy wykożystują pojazdy. Część z nich jest wspólna dla wszystkich (np. powozy), ale niektóre wyróżniają się diametralnie. Najlepszym przykładem sę tu machiny wojenne.

Młot Thora, Wikingów wytważa iskrę o niewiarygodnej sile niszczącej. Każdy atak machiny zużywa energię mana.

Rzymianie pokładnją wiarę w niszczącą siłę katalult. Choć nie tak potężne jak Młot Thora, katapulty Rzymian łatwo zaopatrzyć w amunicję - wystarczy załadować je odpowiednią ilością kamieni.

Majowie wykożystują w swych machinach proch strzelniczy. Ich miotające kule ogniste pojazdy sieją strach w szeregach wrogów.

5. Okręty

Okręty wszystkich ras są zbliżone konstrukcyjnie do charakterystycznych do nich machin wojennych i wymagają tej samej amunicji.

6. Amunicja

Wikingowie nie potrzebują amunicji jako takiej. Ich machiny i okręty wojenne zużywają duże ilości czystej mana.

Jeśli chodzi o preferowaną amunicję, Rzymianie są najmniej wymagającą rasą. Ich katapulty potrzebują tylko odpowiedniej ilości... kamieni.

Majowie uzyskują proch strzelniczy z węgla i siarki. Proces produkcyjny zajmuje trochę czasu, należy więc o nim pomyśleć zawczasu