TROJANIE

Wita cię nowe plemię!

Oprócz nowych budynków i atrakcji, Trojanie dysponują techniką, przed którą ugnie się najsilniejszy nieprzyjaciel!

1.Wojsko

Trojanie nie zasypiali gruszek w pole! Poczynili wiele istotnych odkryć również w dziedzinie wojskowości

a) Katapultier

Wyposażony w przenośną katapultę wojownik jest pierwszą szybką jednostką artyleryjską w serii THE SETTLERS! Katapultierzy sieją spustoszenie w zwartych grupach nieprzyjaciela. Ich zasięg porównywany jest z zasięgiem łuczników. Jednostka ta występuje w trzech poziomach zaawansowania, zadając rosnącą ilość obrażeń. Katapultierzy mają jednak swoją piętę achillesową: są bezbronni w bezpośrednim starciu! Ta jednostka musi podróżować w odpowiedniej eskorcie!

b) Balista

Ta potężna machina wojenna miota eksplodujące strzały! Do produkcji tych niezwykłych pocisków potrzebny jest węgiel, siarka i drewno. Pamiętaj, aby zapewnić fabryce strzał odpowiedni napływ tych surowców!

2.Magia

Trojanie to nie tylko znakomici wojownicy, ale również potężni kapłani. Żaden wróg nie powinien czuć się bezpiecznie wobec nie zwykłej magii Trojan!

3.Dobra

W odróżnieniu od Rzymian, Wikingów i Majów, Trojanie nie posiadają ulubionego trunku! Zamiast tego, wyspecjalizowali się w uprawie słoneczników, z których pozyskują olej słonecznikowy. Nie trzeba chyba wspominać, jak cenny jest olej dla zaawansowanego technologicznie plemienia! Trojanie są również ekspertami w dziedzinie hodowli gęsi.